ZAFER BAYRAMI’NI FENER ALAYI AYDINLATTI

ZAFER BAYRAMI’NI FENER ALAYI AYDINLATTI

Alparslan Türkeş Mahalle Kültür Evi’nde gerçekleşen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlaması yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

İlçe protokolü, meclis üyeleri, STK yöneticileri, vatandaşlar ve mahalle kültür evleri kursiyerlerinin katıldığı etkinlik, fener alayının meşalelerle birlikte şölen alanına yaptığı yürüyüş ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam eden programda daha sonra davul zurna eşliğinde halaylar çekildi. Vatandaşların yoğun olarak katılım sağladığı şölende çeşitli ikramlar dağıtıldı. Daha sonra vatandaşlar kültür evi bahçesinde yakılan zafer ateşinin etrafında toplanarak hep birlikte halay çekti. Renkli anlara sahne olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıldönümü coşkuyla kutlandı.

Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum diyerek söze başlayan Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz; “101. yıldönümünü kutladığımız Zafer Bayramımızı bugün burada coşkuyla kutladık. Çok renkli ve anlamlı bir etkinlik oldu. Vatandaşlarımızın hatıralarında böylesi güzel bir etkinlikle kalacak olmak bizleri mutlu etti. Destanlarla dolu tarihimizi hiçbir zaman unutmayacağız ve hep böyle coşkuyla kutlayacağız. Emek veren herkesi ayrı ayrı kutluyorum. Bu vesileyle tekrar milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum” diye konuştu.


 

Paylaş